Elevhälsan

På NTI Gymnasiet i Stockholm har du som elev tillgång till Elevhälsa bestående av en skolsköterska, skolpsykolog, skolläkare, kurator, specialpedagoger samt studie- och yrkesvägledare. Du kan kontakta oss direkt eller via din mentor.

Skolsköterskan, Monica Forserud, nås dagligen i rum 516, men du kan även kontakta henne via monica.forserud@ntig.se eller på tel: 08–545 476 40.

Skolpsykologen, Henrik Malmqvist, kan du boka tid hos via skolsköterskan.

Skolläkaren, Leonard Clay, kan du boka tid hos via skolsköterskan.

Kuratorn, Manar Habeeb, nås i rum 514 måndag-onsdag. Du kan boka tid genom att maila manar.habeeb@ntig.se eller knacka på i rum 514. Hon nås också på tel: 08-5454 7646.

Specialpedagogen för Estet- och IT-programmet (EE), Monia Enlund, nås i rum 515. Kontakta henne via monia.enlund@ntig.se eller på tel: 08–5454 7636.

Specialpedagogen för Teknikprogrammet, Petra Ahrnstedt, nås i rum 515. Kontakta henne via petra.ahrnstedt@ntig.se eller på tel: 08–5454 7637.

Specialpedagogen för Teknikprogrammet och IT-programmet (EE), Sofia Frankhammar, nås dagligen i rum 515. Kontakta henne via sofia.frankhammar@ntig.se eller på tel: 08–5454 7696.

Studie- och yrkesvägledaren, Jenny Eriksson, nås i rum 514 ons-tor. Kontakta henne via jenny.eriksson@ntig.se

Tveka inte att höra av er!