En fantastisk hösttermin har passerat och nu står julen runt hörnet. Techtomten är i full gång i Makerspace – vad blir det för innovation i år? Vi på NTI vill önska er alla en riktigt god jul och gott nytt år.
 

@nti_gymnasiet

Det är inte bara eleverna som är kreativa i våra makerspaces🎅 God jul & gott nytt år önskar NTI! #nti #ntigymnasiet #3dprinting #cad #3dprinterfarm #teknikprogrammet #elochenergiprogrammet #estetiskaprogrammet #musikprogrammet #försäljningochservice #ekonomiprogrammet #gymnasieingenjör #designochproduktutveckling #produktutveckling #innovate #innovation #ntig #makerspace #makerspaces #gymnasiet #gymnasieval #gymnasievalet2022 #gymnasievalet2023 #gymnasium #öppethus #elevförendag

♬ Pop and bright Christmas songs – G-axis sound music


Följ oss på TikTok för mer hälsningar från våra skolor!
 

Följ oss på TikTok