Läs om vår hantering av Covid-19.


Kontakta NTI Örebro

Kontakt

Telefon: 019-44 64 60 (telefontid mån-fre 08:00-12:00)

E-post: orebro@ntig.se

Sjukanmälan

Sjukanmälan görs via Schoolsoft av vårdnadshavare. Som myndig elev ringer du till skolan för att göra sjukanmälan varje dag du är frånvarande.

 

Personal

Biträdande rektor, lärare i samhällskunskap, entreprenörskap och kulturhistoria, mentor 18Te

Andreas Holm

Tel: 019-446469 andreas.holm@ntig.se
Programlagsledare IT programmet, yrkeslärare och APL-ansvarig, mentor 20IT

Samuel Sundell

Tel: 019-446467 samuel.sundell@ntig.se
Lärare i teknik, matematik och elektronik, mentor 19IT

Javad Zadeh

Tel: 019-44 64 65 javad.zadeh@ntig.se
Lärare naturvetenskaliga ämnen (föräldraledig)

Elin Egerth

Tel: 019-44 64 63 elin.egerth@ntig.se
Lärare i idrott, historia och religion, mentor 18IT

Erik Andersson

Tel: 019-44 64 64 erik.andersson@ntig.se
Programansvarig NTI Design, lärare i engelska och mediaproduktion, mentor 20De

Johan Bromander (förstelärare)

Tel: 019-44 64 64 johan.bromander@ntig.se
Lärare i matematik och energiteknik, mentor 20IT

Arman Amadian

Tel: 019-44 64 65 arman.amadian@ntig.se