Kontakt: Uppsala

Adress

Rapsgatan 8
754 50 Uppsala

fornamn.efternamn@ntig.se

Kontakt

Telefon: 018 – 18 22 70
Telefon: 018 – 18 22 90

E-post: uppsala@ntig.se

Sjukanmälan

Sjukanmälan görs via SchoolSoft före kl. 08:00 varje dag som eleven är frånvarande.

Personal

Arbetslagsledare TE/NA, lärare kemi, matematik, mentor 2C

Maria Wijk

Tel: 018-18 22 95 maria.wijk@ntig.se
Arbetslagsledare SA/ES, lärare svenska, historia, mentor 3AB

Anders Hagberg

Tel: 018-18 22 96 anders.hagberg@ntig.se
Arbetslagsledare IT-programmet, lärare nätverksteknik, matematik, mentor 2E

Erik Bokström

Tel: 018-18 22 97 erik.bokstrom@ntig.se
Lärare elektronik, mekatronik, elektromekanik, energiteknik, mentor 3E

Stefan Ajax

Tel: 018-18 22 97 stefan.ajax@ntig.se
Lärare medieproduktion, webbteknik, gränssnittsdesign, mentor 2AB

Liv Jonsson

Tel: 018-18 22 96 liv.jonsson@ntig.se
Lärare svenska, svenska som andraspråk, psykologi, mentor 1E

Sara Lundberg

Tel: 018-18 22 96 sara.lundberg@ntig.se
Lärare programmering, matematik, ansvarig TE4, mentor 3E

Robin Kastberg

Tel: 018-18 22 97 robin.kastberg@ntig.se
Lärare webbteknik, entreprenörskap, mentor 1A

Jakob Envall

Tel: 018-18 22 96 jakob.envall@ntig.se
Lärare fysik, matematik, programmering, mentor 1C

David Nygren

Tel: 018-18 22 95 david.nygren@ntig.se
Lärare teknik, webbserverprogrammering, ansvarig TE4, mentor 2D

Kasper Davidsson

Tel: 018-18 22 97 kasper.davidsson@ntig.se
Förstelärare nätverksteknik, religionskunskap, historia, mentor 2E

Mikael Björk

Tel: 018-18 22 96 mikael.bjork@ntig.se
Lärare musikproduktion, ensemble, instrument eller sång (gitarr, bas), mentor 1B

Örjan Örnkloo

Tel: 018-18 22 96 orjan.ornkloo@ntig.se
Lärare svenska, historia, ansvarig ULF-projektet, mentor 1D

David Wålstedt

Tel: 018-18 22 96 david.walstedt@ntig.se
Lärare engelska, religionskunskap, mentor 3D

Emily Macey

Tel: 018-18 22 95 emily.macey@ntig.se